Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  SILVER OCH METALL / Silver & nysilver / Bestickuppsättning 7198499



*

nr 719 8499


Bestickuppsättning

104-del, Vasamodell, nysilver


Utrop:

1.000 kr

Såld:

1.800 kr

Sista tid för bud online:

måndag 10 oktober 2011
kl 17:38:15


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
5/10 13:22:30 1      300 kr
5/10 18:57:31 2      350 kr
7/10 11:49:36 3      600 kr
7/10 13:34:47 4      550 kr
7/10 19:29:24 2      650 kr
7/10 22:29:36 5      700 kr
8/10 08:44:17 2      750 kr
8/10 19:12:50 5      800 kr
9/10 17:07:27 6      1.500 kr
9/10 18:48:25 2      900 kr
9/10 18:49:31 2      1.000 kr
9/10 19:22:25 5      1.200 kr
9/10 19:22:50 5      1.400 kr
9/10 19:23:15 5      1.600 kr
10/10 09:02:24 2      1.700 kr
10/10 17:13:49 5      Vinnande bud


  • Läs mer...
Nysilver
Legering av koppar, mässing och nickel. Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS. Nysilver kan även vara ett begrepp för när tex bestick är pläterade med silver i ytan och har billigare metaller i stommen.
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: bestickuppsättning matbestick nysilver pläter silver vasamodell ädelmetall
  • 8212 BÃ¥lskÃ¥l
    + koppar, 13 delar, Nysilver, rokokostil, diameter..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 19:33
  • 8107 Frimärksdosa
    silver, Birmingham, kulfötter. Längd: 6 cm. Vikt: ..//
    Aktuellt bud: 500 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 20:43
  • 8242 Jardiniere
    nysilver, Jugend, med mässingsinsats. Längd: 48 cm
    Aktuellt bud: 1.000 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 20:56
  • 8244 Jardiniere
    silver, K Anderson, 1894. Längd: 48 cm. Höjd: 15 c..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 19:47
  • 8018 Karaff med sil..
    1800-tal, kristall, Irland. Höjd: 17 cm, med ring ..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 18:40
  • 6324 Ljuslyktor
    Sterlingsilver, Newport, kupa med etsad dekor. Höj..//
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 19:38




Ladda ner broschyr